Çocuğunuz için önemli vitamin ve mineraller nelerdir?

ANASAYFA / Haberler / Çocuğunuz için önemli vitamin ve mineraller nelerdir?

Diyarbakır futbol okulu olarak çocuğunuz için gereken vitamin ve minarelerin nelerin olduğunu hakkında bir kaç bilgi hazırladık. Sizde bu yazımızı okuyarak bir ebeveyn olarak çocuğunuzun eksik olan vitamin yada mineralleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşte sizin için  hazırladığımız o bilgiler;

Evde atletik bir kariyer arzusu ve tutkusu olan küçük bir çocuğunuz olduğunda, bunu başarmalarına yardımcı olmak sizin görevinizdir. Bir gün her türlü nedenden ötürü yetersiz kalsa da, asla hazırlıksız kalmamalıdır. Genç bir sporcunun gelecekteki kariyerine uygun şekilde hazırlanmasına yardımcı olmak için, yapabilecekleri en iyi vücudu inşa etmelerine yardımcı olmalısınız. Ve o şeyi nasıl yapıyorsun? Bol egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra, vücutlarının gerekli vitaminlerle dolu olduğundan emin olmanız gerekir.

Öyleyse genç bir insan için en önemli vitaminlerden bazıları nelerdir? Diyarbakır futbol okulu yetkililerinin hazırladığı öneriler için yazımızı okumaya devam edin.

Çocuklarınızın vücutlarının büyümesine ve potansiyel uzun vadede potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için gelişmesine yardımcı olmak için vücutlarına getirebileceklerinden emin olmaya odaklanmanız gereken vitaminler.

Çocuğunuz için önemli vitamin ve mineraller nelerdir?
Çocuğunuz için önemli vitamin ve mineraller nelerdir?

B Vitaminlerine Odaklanın

Çocuğunuzun olabildiğince çok B vitamini almaya odaklanmasını sağlayarak başlayın. B12 ve B6 Vitamini gibi B vitaminleri her genç sporcu için gereklidir. Bol miktarda B vitamini aldıklarından emin olmak istersiniz, çünkü bu eksiklik uyuşukluğa ve zayıf akademik performansın yanı sıra spor performansına yol açabilir .

B vitamini eksikliği, atletik bir kişinin eksikliğine yol açabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun alabildiğince fazla B Vitamini almasına, bugün birçok çocukta çok yaygın olan bu zayıflık ve yorgunluktan kaçınmasına yardımcı olmaya çalışmalısınız.

B Vitamini eksikliğini doldurabilecek gıda ürünleri veya takviyeleri bulmaya çalışmalısınız, çünkü harekete geçmemek çocuğunuzun sağlığını gereksiz bir riske atmasına neden olabilir.  B vitamini eksikliği yaşayan çocuklarınız için lütfen Diyarbakır spor okulu Diyarin-ter ile 0539 438 91 74 numaralı telefondan iletişime geçin.

Kemiklerini ilave kalsiyum ile koruyun

Daha sonra, kalsiyum alımını artırmaya odaklanmanızı öneririz. Birçok çocuk, süt ve yoğurt gibi süt ürünlerinden kalsiyum alır. Bu tür ürünleri yemiyorsanız, soya sütü gibi süt ürünü olmayan bir şey kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak birçok koyu yeşil sebzede kalsiyum yüklüdür ve somon dahil birçok balık türü kalsiyumla yüklüdür.

Kemiklerin ve dişlerin güçlü kalmasını sağlamaya yardımcı olduğu için kalsiyumu artırmaya çalışmalısınız. Aynı zamanda, vücut geliştiren genç bir sporcuya, meydana gelen değişikliklerin zorlanmasını idare etmesine yardımcı olarak yaptıkları atletik seansların yoğunluğuyla başa çıkabilecek kadar sağlıklı ve güçlü hissetmelerini sağlar.

Küçük bir çocuk için, vücudu atletik taleplere dayanacak kadar güçlü tutmak için kalsiyum kesinlikle gereklidir. Kalsiyum gıdaları için Diyarbakır Futbol Okulu ile iletişime geçin.

Proteinlerle kas gelişimini artırın

Ayrıca günümüzde kas geliştirme araçlarının yardımıyla kemik sağlığını ve gücünü artırmaya çalışmanızı öneririz. Kas gelişimi, genç bir sporcuyu güçlü kılmanın önemli bir parçasıdır. Vücutlarının kas liflerini oluşturup onardığından emin olacağından protein alımını artırmaya çalışmalısınız. Bu, vücutlarını güçlü tutacak ve kaslarında güç, atletizm ve esneklik geliştirmeye devam edebilmelerini sağlayacaktır.

Çocuklarınızın fasulye, kuruyemiş ve çeşitli süt ürünleri ve soya ürünleri gibi çeşitli kaynaklardan yüksek bir protein kaynağı alabileceğini göreceksiniz. Bununla birlikte, kalsiyum kaybına neden olabileceğinden protein fazlalığından kaçının. Doğal olarak, bu, kalsiyum alımını denemek ve artırmak için yukarıdaki öneriyi kullanma amacını ortadan kaldıracaktır. Yine de sağlıklı bir protein ve kalsiyum dengesi, bir başkasıyla el ele çalışmalıdır.

Sodyum ve potasyum

Çocuklarınız çok sıkı oynadıklarında, antrenmanlarının atletik yoğunluğu nedeniyle vücutlarını kurutacaklar. Bu nedenle, sodyum ve potasyum seviyelerini artırarak vücutlarını sağlıklı tutmalarına yardımcı olmalısınız. Bunu yapmanın en iyi yolunun çocuğa su içmek olduğunu anlıyoruz.

Düzenli su alımı, vücudun taze ve aktif kalmasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda kaybedilen elektrolitlerin artmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Bu, çocuğunuzun oynamaya devam etmesini ve tamamen yorgunluktan kaçınmasını sağlayacaktır. Vücutları, suyun sağladığı destekten faydalanacak, gelişmeye ve oynamaya devam edebilmelerini sağlayacak. Daha lezzetli bir alternatif ekleyerek bir spor içeceğine de bakmak isteyebilirsiniz – bunlar genellikle oldukça şekerli olduğundan alımını yönettiğinizden emin olun.

Demir alımını artırın

Genç bir sporcunun sağlığının bir başka büyük kısmı da demir seviyelerinden kaynaklanmaktadır. Herhangi bir sağlıklı vücudun önemli bir parçası demir eksikliğinden kaçınmaktır. Bunun üstesinden gelmek istiyorsanız, ihtiyacınız olan ütüyü elde etmenize yardımcı olacak birçok ürün bulabilirsiniz. Vücudunuzun atletik yaşamın zorluklarını korumak için yeterli demire sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacak takviyeler de alabilirsiniz.

Bu nedenle birçok kişi demir takviyeleri almanızı ve bunları çocuklarınıza vermenizi tavsiye ediyor. Özellikle dayanıklılık sporlarıyla uğraşanlar, yüksek demir seviyesi,% 100 en iyi performansınızı sergileyebilmenize yardımcı olacaktır. Birçok sporcu, dayanıklılıklarının ve yetersiz demir seviyelerine sahip olduklarında ayağa kalkıp devam etme becerilerinin olmadığını fark eder. 

Genç bir sporcunun bakımı

Küçük bir çocuğun gelişimi konusunda tutkulu kalması için ihtiyaç duyduğu çeşitli yiyecek ve içeceklerden zevk almasına yardımcı olmak zor olabilir. Bu nedenle, bu ürünleri sistemlerine almaya devam etmek için çocuk için eğlenceli ve ilgi çekici yollar bulmanız gerekir.

Yine de bunu doğru yapmak zor olabilir; yedikleri ve içtikleri şeyde doğru dengeyi bulmanız yeterlidir. Belirli bir spor türü için en yararlı olabilecek besin ve vitamin türlerine de bakın. Her spor ve aktivite vücudun farklı kullanımlarını gerektirir, bu nedenle çocuğunuzun amaçladığı spor için ihtiyaç duyduğu şeyi yiyip içtiğinden emin olmak gerçekten çok önemlidir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.