Çocukların Öğrenmesi Gereken Futbol Becerileri

ANASAYFA / Haberler / Çocukların Öğrenmesi Gereken Futbol Becerileri

6-8 yaşındaki bir çocuğun öğrenmesi gereken Futbol Becerileri

Park futbolcuları, okul futbolcuları, oyun alanı futbolcuları, takım futbolcuları ve profesyonel futbolcular becerilerin önemini anlıyor. Ronaldo ve Messi gibi idollerin savunucuları geride bıraktığını, becerilerini kazandıklarını ve gol atma yolunda ilerlediklerini gördükleri için birçok çocuk ve oyuncu için hayranlık uyandırıyorlar. Futbolda beceriler pratik, sıkı çalışma, yaratıcılık ve özgüven gerektirir ve genellikle zaman ve tekrarlarla mükemmel hale gelir. 6 ila 8 yaş arası pek çok çocuk bu yaşlarda yerel veya okul takımlarına ve hatta profesyonel Diyarbakır futbol okulları ile çalışmaya başlayacak ve çoğu zaman bireysel güven, teknik yetenek, top manipülasyonu ve beceriler, takım futboluna giren oyuncular için gereken temel temellerdir. Bu temeller ve temeller, haftalık eğitim, yarı dönem aktiviteler gibi tatil kampları veya arka bahçede evde egzersiz yapmak veya arkadaşlarınızla veya bir ebeveynle tek başına park etmek.

Çocukların Öğrenmesi Gereken Futbol Becerileri
Çocukların Öğrenmesi Gereken Futbol Becerileri

6-8 yaşındakilerle ilgili harika olan şey, genellikle yeni beceriler öğrenmeye açık olmaları, videolar, öğreticiler kullanarak veya akranlarını kopyalayarak ustalaşmak için yenilerini aramada proaktif olmaları, okuldaki arkadaşlarını veya takım arkadaşlarını etkilemek için hilelerde ustalaşmaya motive olmalarıdır. Ve becerileri gerçekleştirme yeteneğini gol atma ile ilişkilendirin! 6-8 yaşındakilerin 3 temel alana odaklanarak mükemmelleştirebileceği bir beceri listesi hazırladık: top manipülasyonu, dönüşler ve oyuncuları yenme becerileri. Bunların hepsi öğrenmesi eğlencelidir ve evde uygulanabilir, ancak en iyisi profesyonel bir ortamda öğrenilebilir. Çocuğunuz hiçbir zaman sizi, kardeşlerini, arkadaşlarını, savunucularını, rakiplerini geride bırakmayacak ve arka bahçede veya sahada hızlanmayacaktır! Ayrıca bu alıştırmanın sonuna bu becerilerin her biri için Diyarbakır futbol okulu olarak adım adım bir kılavuz ekledik.

KÜRESEL MANİPÜLASYON: Bu, daha gelişmiş top ustalığının temeli olan topu manipüle etme ve kontrol etme temel becerisine odaklanır. Temel top kontrol egzersizlerini uygulamak ve oyuncunun topa yaptığı temas sayısını artırmak, sonraki iki bölümde konuşacağımız bazı becerileri öğrenmek için çok önemlidir. Topu iyi manipüle edebilecek bir oyuncu olarak, topu bir şut, dripling veya pas / orta için ayarlayan planlı alanlara manevra yapabilen bir oyuncu belirleriz. Topu iyi manipüle eden oyuncular ayaklarının tüm kısımlarını kullanırlar ve kendilerine yer açtıklarından genellikle topa bakmaları bile gerekmez.

1 – Burun Muslukları
2 – Taban Ruloları
3 – İç Dış

DÖNÜŞLER: Top sürerken , dönüş ustalaşmak için önemli bir beceridir ve kendine güvenen oyuncuların oyunun yönünü değiştirdiğini ve hızla döndüğünü görmek harika. Dönüşler, bir oyuncunun becerilerini geliştirmesine ve savunmacıyı yenmesine yardımcı olacaktır. Dönmek aynı zamanda oyuncuyu zamanlamaları, çevrenin farkında olma, topu koruma, farklı yönlerden gelme ve karar verme konularında çalışmaya teşvik edecektir.

1 – Geri Sürükleyin
2 – L Dönüşü
3 – Cruyff Dönüşü

BİR OYUNCUYU YENME BECERİLERİ: Eğer bir oyuncu topla koşuyorsa ve dripling yapıyorsa becerilerini kullanarak rakibini alt etme alıştırması yapması önemlidir. 4 yaş ve üzeri oyunculara, 1v1’lerde gelişimlerine odaklanmaları ve onlara yeni becerileri denemeleri için zaman ve fırsat vermeleri için meydan okunması önemlidir. Geçmişte top sürmek ve savunucuları güvenle ele geçirmek, performanslarını önemli ölçüde artıracaktır. Futbolcuları, koçluk müfredatımızda bunu bir öncelik haline getirdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz, bu bizi diğer birçok koçluk organizasyonundan ayıran bir şey.

1 – İç Pirzola.
2 – Çift Adım.
3 – Inside to Inside Shuffle.

6-8 yaşındakiler için becerilerin, bir maç ortamında kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın, bir oyuncu olarak gelişimlerinde temel bir etkisi olacaktır. Bir çocuğun güvenini, oyunu anlamasını, topun kontrolünü, konsantrasyonunu, katılımını ve rekabet gücünü artırmanın anahtarı olabilirler. Günümüzün modern koçluğu, eğitimi ve standartları giderek bireysel gelişime ve teknik beceriye odaklanmaktadır. Bu nedenle 6-8 yaş arası bir çocuğun her futbol ortamında rahat hissetmesi ve futbol oynamaktan daha fazla keyif alması için öğrenmesi gereken futbolun önemli yönleri olduğuna inanıyoruz.

Yukarıda vurgulanan rakiplerle yüzleşmek için top manipülasyon egzersizleri, dönüşler ve becerilerin hepsi evde veya çevrimiçi videoların yardımıyla pratik yapmak kolaydır. Bu uygulama kaçınılmaz olarak çocuğunuzun savunucuları güvenle almasına yol açacaktır. Bununla birlikte, profesyonel futbol koçluğumuz, çocuğunuzun eğlenceli, güvenli ve ilgi çekici bir ortamda becerilerini geliştirmesine ve öğrenmesine yardımcı olmak için mükemmeldir. Haftalık seanslarımız ve tatil kamplarımız bireysel gelişime odaklanır ve koçlarımız, oyuncunun yaşı veya yeteneği ne olursa olsun, oyunculara becerilerini nasıl göstereceklerini ve mükemmelleştireceklerini öğretmek için zaman harcarlar. 6-8 yaşındaki çocuğunuzun yeni beceriler öğrenmesine yardımcı olmak için ücretsiz bir oturum için rezervasyon yaptırmak isterseniz, bugün bizimle iletişime geçin!

6-8 YAŞINDAKİ BİR REHBER İÇİN FUTBOL BECERİLERİ: BECERİLERİ ÖĞRENİN

Diyarbakır spor okulu olarak makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, yukarıda bahsedilen becerilerin her birini çocuğunuzun öğrenmesine yardımcı olmak için küçük parçalara ayırdık.

TOP MANİPÜLASYONU

1 – Ayak Parmakları.
Dengeli olduktan sonra topun 1 ayağının tabanı ve diğerinin yere dikilmesiyle başlayın – pozisyonları değiştirin. Tekrar et.

2 – Sole Rolls.
Topu ayağınızın tabanıyla yavaşça itin, diğer ayağınızın tabanıyla topu tekrar itin. Bu herhangi bir yönde yapılabilir.

3 – İç Dış.
Top tek ayak üzerindeyken başlayın, ayağınızın iç tarafıyla topu ileri doğru itin, topu takip edin ve aynı ayağın dış tarafıyla itin. Tek ayak üzerinde 30 saniye tekrarlayın, ardından bacakları değiştirin.

DÖNER

1 – Geri Sürükleyin.
Dikim ayağınızı topun yan tarafına yerleştirin, diğer ayağınızı topun üstüne yerleştirin, geri yuvarlayın ve ters yönde hareket edin.

2 – L Dönüşü.
Topun bir tarafına ayak dikildi. Diğer ayağınızı topun üstüne koyun ve tabanla geri yuvarlayın, ardından ayağınızın içini kullanarak ekilmiş bacağınızın arkasındaki topa dokunun.

3 – Cruyff Dönüşü.
Ayağı bir tarafa ve topun hemen önüne koyarak, topu pas / çapraz / tekme atıyormuş gibi yapın. Tekme ayağınızı içe doğru çevirin ve içeriyi kullanarak topu ekilen ayağın arkasında sürükleyin. Uzaklaş.

BİR OYUNCUYU YENME BECERİLERİ

1 – İç Pirzola.
Savunana ulaşmadan önce ona doğru top sürün – ayağınızın iç kısmıyla topa dokunun ve dripling yapın.

2 – Çift Adım.
Savunana doğru top sürün, bir ayağınızı topun içinde daire içine alın – diğer ayağınızı topun içinde hızla daire içine alın ve dripling yapın.

3 – Inside to Inside Shuffle.
Ayaklarınızın arasında topla başlayın, ayaklarınızın iç kısımlarını kullanarak topu bir ayağınızdan diğerine itin. Topu bir taraftan diğerine hızla karıştırın ve dripling yapın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.