Inter, Diyarbakır’da futbol akademisi açmak için düğmeye bastı. | Cumhuriyet

ANASAYFA / Haberler / Inter, Diyarbakır’da futbol akademisi açmak için düğmeye bastı. | Cumhuriyet

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/inter-diyarbakirda-futbol-akademisi-acmak-icin-dugmeye-basti-1842039

Inter, Diyarbakır’da futbol akademisi açmak için düğmeye bastı.

Inter, sporcu yetiştirdiği programlardan Inter Akademi Türkiye’yi Diyarbakır’da açmak için çalışmalara başladı.                                                                                                                    05 Haziran 2021 Cumartesi, 14:12

İtalya Birinci Futbol Ligi ekiblerinden Inter, sporcu yetiştirdiği programlarından olan Inter Akademi Türkiye’yi Diyarbakır’da açmak için çalışmalara başladı.

Inter Akademi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kılavuz ve beraberindeki heyet, Diyarbakır Seyrantepe TOKİ mevkisi yerleşkesinde kayıt ve ön izleme çalışmalarını takip etti.

 

“SALGIN KISITLAMALARI BİTTİĞİNDE İTALYA’DAN HOCALAR TÜRKİYE’YE GELECEK”

Hüseyin Kılavuz, Diyarbakır’ı Inter Akademi ailesine katmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Kılavuz,”İlk amacımız İtalya’da Inter’de bir sporcunun aldığı eğitim programının aynısını Türkiye’deki sporcunun da almasını sağlamak. Inter Akademi ailesi olarak en az bir yabancı dil eğitimi veriyoruz çocuklara. Her futbol okulunda mutlaka bir diyetisyen ve doktor bulunuyor, sağlık konusuna çok önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünya standartlarında sağlık hizmeti, araç ve gereçlerinin olduğunu anlatan Kılavuz, salgın kısıtlamalarının kalkmasıyla açılacak kamplarda İtalya’dan gelecek spor hocaları için Diyarbakır’a ön hazırlık yapmaya geldiklerini bildirdi.

Kılavuz, yaz boyunca iki yurt içi bir de yurt dışı kamp programı uygulayacaklarını, akademi olarak bölge çocukları için güzel şeyler yapacaklarını anlattı.

“DİYARBAKIR, TÜRKİYE’NİN EN GENÇ NÜFUSA SAHİP İLİ”

Diyarbakır Koordinatörü Ahmet Süer de amaçlarının Diyarbakır’daki çocuklara Avrupa standartlarında iyi bir spor eğitimi sunmak olduğunu kaydetti.

Eğitim sayesinde yetenekli çocukların önünü açmayı amaç edindiklerini aktaran Süer, “Dünya ve Türkiye liglerine oyuncu yetiştirmek, her birine ayrı bir başarı hikayesi yazdırmak istiyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz çok güzel olan bu memleketimizin çocuklarını iyi yerlere getirmek. Buna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İyi bir tesisleşme ve kamplarla sadece Inter’e değil bütün iyi takımlara Diyarbakır’dan çocukları taşımak istediklerini dile getiren Süer, şöyle konuştu:

“Burası Türkiye’nin en genç nüfusa sahip ili. Burada çok yetenekli çocuklar olduğunu biliyoruz. Bunun için özellikle Diyarbakır’ı seçtik. Burada imkan ve ortam sağlandığı zaman bu gençlerin neler yapabileceğine inanıyoruz. Çocukların geleceğini kurtarmak ve bir adım attırmak için her şeyi yapacağız.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.