Profesyonel Futbolcu Olmak Ne Kadar Zor?

ANASAYFA / Haberler / Profesyonel Futbolcu Olmak Ne Kadar Zor?

PROFESYONEL BİR REHBER OLMAK

Çoğumuzun ya büyürken ya da yaşamak için futbol oynama hayalini gerçekleştirmeyi hayal ettiğimizde düşündüğümüz bir soru – profesyonel bir futbolcu olmak ne kadar zor?

Rakamlar, profesyonel oyunun rekabet gücünü gösterir. Dokuz yaşında akademilere giren çocukların yüzde birinden daha azı onu her düzeyde profesyonel futbolcu yapacak.  Premier Lig futbolu oynamak açısından, herhangi bir zamanda organize gençlik futbolu oynayan 1,5 milyondan sadece 180 çocuğu, futbol kariyerine gidecek. Bu sadece yüzde 0,012.

Şansı bu kadar sınırlıyken, genç bir oyuncu o yüzde bir içinde olmak için kendilerine en iyi şansı nasıl verebilir? Cevap, yetenekten çok daha fazlasını gerektirmesidir. Diyarbakır futbol okulu olarak profesyonel bir futbolcu olarak başarılı olmak için gereken diğer özelliklerden bazılarının bir listesini hazırladık.

Profesyonel Futbolcu Olmak Ne Kadar Zor?
Profesyonel Futbolcu Olmak Ne Kadar Zor?

PROFESYONEL BİR FUTBOLCU OLMAK İÇİN NE GEREKTİĞİNİ ANLAMAK 

Diyarbakır’daki spor okullarının ve futbol okullarının talepleri her geçen gün artıyor ve oyuncu bulmak için kullanılan seçim süreçlerinde giderek daha karmaşık hale geliyor. Profesyonel bir Diyarbakır futbol okulu‘na bağlı olarak beklentiler değişebilse de, bazıları doğal yetenekten fazlasını arıyor. Bu, oyunculardan profesyonel bir futbolcu olmak için gerekli olan bağlılığı anlamalarını bekleyebilecekleri anlamına gelir.

Buna yardımcı olabilecek olumlu işaretler, doğru tavrı ve en iyisi olma kararlılığını sergilemektir. Önlerindeki uzun yolculuğun farkında olduklarını ve bunun için mümkün olduğunca sıkı çalışmaya hazır olduklarını göstererek, genç bir oyuncu yanlış tutumu olanların önüne geçecektir.

OYNAMA MOTİVASYONU

Yaşamak için dolu stadyumların önünde profesyonel olarak futbol oynama hayali yeterince motivasyon sağlamalıdır – ancak en tutkulu genç oyuncu bile neden profesyonel bir futbolcu olmak istediklerini gözden kaçırabilir.

En iyisi olmaya odaklanmak, ilk etapta neden futbol oynamaya başladıklarını asla anlamamak, gülümsemeyi ve oyunun tadını çıkarmayı hatırlamak faydalı motivasyonlardır. Çalışkanlığı eğlenmekle birleştirmek, motive kalmak için her zaman gereklidir.

“Benim için önemli olan tek şey oynamak, onu sevdiğim için yapıyorum”, Messi’nin yıllar boyunca oyundan zevk, sevgi ve tutku yaratmanın bir oyuncunun başarısı için nasıl temel olduğunu vurgulayan harika sözlerinden biridir.

OYUNCU OLARAK VE FUTBOL YETENEKLERİ KONUSUNDA GÜVEN

Genç bir oyuncu profesyonel bir futbolcu olmak istiyorsa, yeteneklerine güvenmeleri ve onları her zaman geliştirme arzusuna sahip olmaları çok önemlidir. Neler yapabileceklerine dair bir inançları yoksa, o zaman bir akademi de olmayacaktır. Futbolculara olan inanç, vücut dilinden iletişim ve olumlu düşünceden, her duruma hazır olmalarını sağlayan hazırlığa kadar birçok biçimde gelir.

Diyarbakır futbol okulu olarak şunu söyleyebiliriz; İnanç, başarının anahtarıdır. Bir oyuncu özgüvene sahip olduğunda, yaratıcı bir şekilde oynama ve kalabalığın içinde öne çıkma olasılıkları daha yüksektir. Top içinde ve dışında, aynı zamanda futbol sahası içinde ve dışında yüksek güven seviyelerine ihtiyaçları vardır. Geçmişten öğrenme yeteneği, oyuncu gelişimi için çok önemlidir.

BİR SPORCUNUN SAĞLIKLI VE DENGELİ YAŞAM TARZI

Profesyonel olmak için, bir oyuncunun bir futbolcudan çok daha fazlası olması gerekir – aynı zamanda bir sporcu da olmalıdır. Bu yaşam tarzından kaynaklanıyor. Sağlıklı ve dengeli beslenme, bedeni fiziksel ve zihinsel olarak zinde tutmaya yardımcı olur ve bu da sahadaki performanslara yansır.

Dayanıklılık, bacak gücü, çekirdek gücü, çeviklik ve ham hız üzerinde çalışarak mümkün olan en iyi şekle girmek oyuncunun etkinliğini artıracaktır. Bu, profesyonel olmanın zor bir parçasıdır ve genellikle yüksek düzeyde kararlılık ve irade gerektirebilir.

İYİLEŞMENİN ÖNEMİNİN TAKDİR EDİLMESİ

Kurtarma kritiktir. Fazla antrenman yapmak ve vücuda bakmamak, yaralanmalara ve yorgunluğa neden olabilir ve profesyonel kulübün, aralarında büyü geçmişi olan genç bir oyuncuyla karşılaşma olasılığı çok daha düşüktür.

Profesyonel futbolcuların haftada en fazla üç 90 dakika oynaması ve maç başına 12 kilometreye kadar olan her şeyi kapsaması beklenebilir. Protein shake’leri, buz banyoları, ısınma hareketleri ve toparlanma taytlarının dünyası burada devreye giriyor.

Bir futbolcu için uyku da hayati önem taşır; dinlenmek, koşmak kadar önemli olabilir. Ronaldo gecede 12 saat uyuyor ve hatta bir uyku koçu var!

TAKTİK FARKINDALIK, OYUN BİLGİSİ VE ÖĞRENME ARZUSU

Futbol sadece sahada değil, kafanızın içinde de oynanır. Çeşitli dizilişlerdeki rollerinin farkında olan genç bir oyuncu, kulüp için bir değer olabilir.

Futbol zekası ve oyun bilgisi ilerlemeyle ilgilidir ve bunlar bir oyuncunun kendi zamanında videolar, maç tekrarları veya farklı oyun veya koçluk tarzları üzerinde çalışılabilir .

Futbol zekası, diğer oyuncularla nasıl bağlantı kurulacağını anlamaktan ve belirlenmiş bir rol veya sistemde uzman olmaktan da kaynaklanabilir. En eksiksiz oyuncular oyunun öğrencileridir ve olağanüstü yeteneklidirler, ancak ortak bir noktaları vardır: her zaman öğrenme ve gelişme arzusu.

FUTBOL YOLCULUĞUNUZA BAŞLAYIN

Profesyonel bir futbolcu olmak, başarılması inanılmaz derecede zor bir şey ve bir oyuncunun başarılı olmak için ustalaşması gereken birçok şey var. Pek çok profesyonelin sahip olduğu bazı temel özellikler, kazanma arzumuz, sürekli iyileştirme dürtüsü, öğrenme isteği ve en önemlisi oyundan zevk alma – bu nitelikler başarı için hayati öneme sahiptir. 

Herkesin farklı bir futbol yolculuğu vardır , her oyuncuya özeldir ve en önemlisi bundan zevk almaktır. Diyarbakır futbol okulu 2000’den fazla oyuncunun tabandan gelen takımlara girmesine yardımcı oldu ve 180 oyuncu profesyonel akademilere imza attı. Tüm yeteneklere sahip oyuncuların olabileceklerinin en iyisi olmasına yardımcı olmaya odaklanıyoruz.

Size yardımcı olmamızı isterseniz bugün bizimle iletişime geçin .

Leave a Reply

Your email address will not be published.